Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Vrau pabesisht shokun e ngushtë me plumb pas koke, arrestohet autori

spot_img

Lajme të ngjashëm

Arrestohet autori i dyshuar për vrasjen e Arben Hasës, 39 vjeç. Miran Tila 43 vjeç ishte shpallur në kërkim për vrasje më datë 3 dhjetor. Tila u arrestua ditën e sotme në një banesë të braktisur.

Arben Hasa është vrarë në makinën tip BMW me targa AA938DR. Pas ekzekutimit, trupin e 39 vjeçarit e kanë hedhur në rrugë. Menjëherë është vënë në dijeni policia e cila ka shkuar me urgjencë në vendngjarje.

Sipas të dhënave në makinë janë gjetur njolla gjaku, 2 fishekë dhe gëzhojë automatiku të sekuestruara nën cilësinë e provës materiale. Sipas dyshimeve të policisë  autori dhe viktima ka qenë shokë të ngushtë por më pas janë konfliktuar për “motive banale”. Sipas burimeve ata kanë udhëtuar me mjetin e viktimës dhe në rrethana të pazbardhura, pasi kanë bërë disa kilometra, autori e ka vrarë. 

Më shumë

spot_img