Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Vrau një grua duke bërë garë me makinë, gjykata e ‘pamëshirshme’ ndaj SHQIPTARIT të penduar, e dënon me burg të përjetshëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy të rinj, përkatësisht një gjerman 21 vjeç dhe një shqiptar i Kosovës 22 vjeç, po bënin gara me makinë por kjo garë ka përfunduar me vdekjen e një kalimtarje në rrugën Moers në North Rhine-Westphalia.

Ngjarja ka ndodhur në prill të 2019-ës në Gjermani ndërsa sot është marrë edhe vendimi i gjykatës.

Kështu, gjykata vendosi burgim të përjetshëm për 22-vjeçarin nga Kosova mbi të cilin ra akuza e ‘vrasjes’. Ndërsa, për 21 vjeçarin nga Gjermania gjykata vendosi  dënim me 3 vjet e 9 muaj burg për ‘gara të paligjshme’.

22-vjeçari i ka kërkuar ndjesë familjes së gruas së vrarë. Në një deklaratë të lexuar nga avokati i tij, ai thotë: “Më vjen së tepërmi keq për atë që ka ndodhur. Unë do të doja të zhbëja këtë që ka ndodhur”.

 

86496844_487589111934563_412786493614981120_n.jpg86860232_882646685504441_2951940338324865024_n.jpg

Më shumë
spot_img
spot_img