Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Vrau Nardin e Bujtinave, kapet dhe ekstradohet nga Danimarka 27-vjeçari shkodran (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kapet dhe ekstradohet nga Danimarka 27-vjeçari nga Shkodra, i dënuar për vrasjen e Nard Polisë, i njohur si Nardit i Bujtinave. Mësohet se në pranga ka rënë, Kristian Sulaj, 27 vjeç, banues në Shkodër.

Ky i fundit ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana për “Vrasje me dashje e kryer në bashkëpunim”.

Sakaq, Gjykata e rrethit Gjyqësor Shkodër, ka caktuar masën “Arrest me burg” për Kristian Sulaj.

Sipas Policisë, Sulaj është autori i dyshuar i ngjarjes së ndodhur më datë 20.03.2019, ku në vendin e quajtur kryqëzimi i fshatit Grudë, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër, është vrarë me armë zjarri në automjetin e tij Nard Polia.

Kujtojmë se për vrasjen e Polisë janë në paraburgim 3 persona, vëllai i Kristianit, Alfred Martini dhe dy vëllezërit, Kleandro e Gilbert Toma.

Njoftimi i plotë: 

Vijon bashkëpunimi me homologët për kapjen dhe ekstradimin e personave të kërkuar nga drejtësia

Kapet dhe ekstradohet nga Danimarka 27-vjeçari nga Shkodra, i dyshuar për vrasje.

Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Kopenhagen/Danimarkë, i shtetasit shqiptar K. S., 27 vjeç, banues në Shkodër.

Shtetasi K. S. alias K. M. ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga ZQK Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër, më datë 27.03.2019, ka caktuar masën e sigurisë ”Arrest në burg”, për veprën penale “Vrasja me dashje, në bashkëpunim.

Përmbledhje e ngjarjes së ndodhur:

Shtetasi K. S. është autori i dyshuar i ngjarjes së ndodhur më datë 20.03.2019, ku në vendin e quajtur kryqëzimi i fshatit Grudë, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër, është vrarë me armë zjarri në automjetin e tij shtetasi N.P.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Kopenhagen, u bë i mundur arrestimi i tij në Danimarkë, duke u finalizuar me ekstradimin drejt vendit tonë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img