Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Vrau me makinë 22-vjeçarin në Tiranë, arrestohet i afërmi i zëvendës ministrit

spot_img

Lajme të ngjashëm

2419c47d3d3d521d27a01b77fa6e6cf5

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 17:00 tek rrethrrotullimi TEG-Farkë në Tiranë.

Mësohet se 20-vjeçari me iniciale E.H., i cili është njëherazi dhe i afërm i zëvendësministrit të Brendshëm, Besfort Lamallari, ka përplasur për vdekje 22-vjeçarin Urim Poti, që ishte duke drejtuar biçikletën.

Ndërkohë përmes një reagimi, policia bën me dije se ka arrestuar menjëherë 20 vjeçarin, duke hedhur kështu poshtë zërat në rrjet për fshehje të ngjarjes.

‘Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. H., 20 vjeç, banues në Tiranë, pasi ditën e djeshme, rreth orës 17:00, tek rrethrrotullimi TEG-Farkë, ka aksidentuar biçiklistin U. P., 23 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë’, thuhet në reagimin e policisë.

Më shumë

spot_img