Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Vrau me dy plumba mjekun në Shkodër, Gjykata merr vendimin pas katër vitesh për autorin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3004e71452174cfc5cadb07f5839d505

Gjykata ka marrë vendimin të dënojë me 18 vite heqje lirie autorin Dritan Ymeri, i cili vrau më 30 qershor të vitit 2017 mjekun Ilir Alija.

Vendimi për dënimin e Ymerit, është dhënë ditën e djeshme nga Gjykata e Apelit Shkodër, e cila ka deklaruar fajtor dhe dënuar me 18 vjet heqje lirie për akuzën e “Vrasjes me dashje” dhe “Mbajtjes pa lejë të armëve të zjarrit”.

Kujtojmë që ngjarja e rëndë ka ndodhur më 30 qershor të 2017 në lagjen “Qemal Stafa”. Autori dhe mjeku Ilir Aliaj që mbeti i vrarë prej kohësh ishin në konflikt pronësie. Ata jetonin në një ndërtesë të përbashkët, njëri kishte 3 katet e një ane dhe tjetri 3 katet e anës tjetër. Viktima kishte tentuar kohët e fundit që të bënte disa punime në katin e tretë, për të cilat autori s’ka qenë dakord dhe natën e ngjarjes janë konfliktuar.

Dritan Ymeri ka qëlluar me pistoletë Ilir Aliajn në sytë e familjarëve të tij, djalit 15-vjeçar, nënës dhe bashkëshortes së tij.

Dy plumat që qëlluan mjekun rezultuan fatale duke i marrë kështu edhe jetën.

 

Screenshot_12.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img