Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vrau me armë Ylber Xhahysën në Peqin, autori: Para 5 vitesh më ka gjuajtur me grushtë, konflikti nisi…(DETAJE TË REJA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që është shënuar mëngjesin e sotëm në Peqin, ku ka mbetur i vrarë një 45-vjeçar.

Leonard Bashaliu është 40 vjeçari, që vrau Ylber Xhahysën mëngjesin e sotëm. Burime për media bëjnë me dije se ngjarja e ka pasur zanafillën para 5 viteve, ku viktima i kisht gërvishur makinën autorit.

Ky mendohet ka qenë edhe konflikti i sotëm që është zhvilluar mes dy personave.

Autori në gjendje të rëndëuar psikologjike ka thënë “u zum kot, para 5 vitesh më ka qëlluar me grusht”, teksa ka thënë se konflikti ka filluar me fjalë dhe më pas ka përfunduar me përdorimin e armëve, raporton newsbomb.al

Mësohe se Bashalliu është një person problematik dhe se e konsideronte vetën të “fortin e fshatit”.

“Më datë 08.06.2021, rreth orës 08:30, në fshatin Gjocaj, Peqin, gjatë një konflikti për motive të dobëta shtetasi Leonard Bashaliu rreth 40 vjeç dhe banues në Gjocaj, ka plagosur me armë zjarri shtetasin Ylber Xhahysa, rreth 45 vjeç dhe banues në fshatin Pajov, i cili si pasojë e plagëve ta marra ndërroi jetë në spitalin e Peqinit”, njofton Policia.

Në foto viktima Ylber Xhahysa:

Screenshot 19 3

LEXO EDHE: Dalin EMRAT: Ky është autori i vrasjes dhe viktima në Peqin, kishin njohje me njëri-tjetrin, familjarët panë ngjarjen

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img