Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Vrau me armë 10 persona në supermarket, identifikohet autori i ngjarjes MAKABRE në SHBA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia amerikane ka nxjerrë të dhëna të reja nga sulmi terrorist që ndodhi në një supermarket, ku mbetën të vrarë 10 persona.

Policia identifikoi të dyshuarin si Ahmad Alissa, një 21-vjeçar nga Arvada, Colo, megjithëse motivi i tij për sulmin nuk ishte specifikuar në këtë kohë.

Policia identifikoi gjithashtu 10 viktimat, familjet e të cilave u njoftuan nga ora 4 e mëngjesit me kohën lokale. Mosha e viktimave varion nga 20 deri 59 vjeç.

Një dëshmitar i tha Associated Press se ai sapo ishte larguar nga supermarketi kur dëgjoi të shtëna me armë dhe pa tre persona të shtrirë me fytyrë poshtë, dy në parking dhe një afër portës. Ai tha se “nuk mund ta dallonte nëse po merrnin frymë”.

Video e postuar në YouTube tregoi një person në dysheme brenda dyqanit dhe dy të tjerë jashtë në tokë.

Oficerët mund të shiheshin duke kapur një njeri pa këmishë me një këmbë të përgjakur nga dyqani, por autoritetet nuk do të thoshin në atë kohë nëse ai ishte i dyshuari.

I dyshuari u mor në paraburgim në 3:28 pasdite me kohën lokale. Ai së shpejti do të transportohet në burgun lokal të qarkut.

Më shumë

spot_img
spot_img