Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Vrau me 6 plumba në sy të këngëtares 33-vjeçarin, arrestohet pas 4 vitesh Arianit Kondi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ce258274abe26cbd20b0a787b4a3b59c

Policia ka arrestuar Arianit Kondin, pasi Gjykata e Vlorës e ka dënuar me 8 vite burg.

Kondi gjatë një konflikti me datë 20.04.2017 ka vrarë me armë zjarri 33-vjeçarin Ergys Gjoveshehajn.

Ngjarja ka ndodhur në një lokal në ujë të ftohtë, në prani të këngëtares popullore.

Njoftimi i plotë:

Ekzekutohet vendimi i Gjykatës për një shtetas të shpallur në kërkim.

Nga Sektori për Krimet e Rënda në DVP Vlorë është ekzekutuar vendimi i formës së prerë të Gjykatës së Apelit Vlorë për shtetasin Arianit Kondi, 42 vjeç, banues në Vlorë, i cili është dënuar me 8 vjet burg, për veprat penale “Vrasja me dashje“ dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Ky shtetas, në datën 20.04.2017, gjatë një konflikti, ka vrarë me armë zjarri shtetasin Ergys Gjoveshaj ngjarja ka ndodhur në një lokal në ujë të ftohtë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Më shumë

spot_img
spot_img