Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Vrau ish-bashkëshorten shtatzënë dhe më pas veten, zbardhet letra tronditëse e Sokol Halilit: Nuk kam fëmijë për të shitur…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sokol Halili,  autori i vrasjes së ish-bashkëshortes së tij, Hamide Magashi, ka lënë një mesazh për familjarët e tij, para se t’i jepte fund jetës.

Televizioni T7 ka publikuar letrën në të cilën Halili pranon se vrasjen e ka kryer me vetëdije dhe tregon arsyet që sipas e tij e çuan drejt aktit makabër.

Ai shkruan se e ndjera Hamide Magashi i ka kërkuar atij që të bënin një marrëveshje, që ajo të shkojë dhe ta rrisë fëmijën e vet te shtëpia e babait të saj në mënyrë që të marrë hise aty. Halili pretendonte se 35 vjeçarja i kishte ofruar atij 25 mijë euro për këtë “marrëveshje”.

“Në lidhje me këtë rast desha të tregoj të vërtetën. Këtë punë e kam kryer me plot vetëdije por edhe i kam treguar gruas sime se nuk e kam tradhtuar po e ka ditur dhe kërkuar çarë është folur e po flitet nëpër media dhe televizor nuk është folur për në asnjë vend e vërteta në pika të shkurtra për të treguar sa për raportet shumë të mira i kemi pasur, që kam pas fakte fakte për të treguar se gruaja ime pasi ka mbetur shtatzënë më ka treguar një plan të cilin e kishte menduar dhe të cilin e kishte folur edhe me motrat e saj.

Kur e ka kuptuar se është shtatzënë më tha të bëjmë një marrëveshje veç unë dhe ti, më pati thënë të paguaj sa të shkon një gjak ti jap 25 mijë euro këtë fëmijë që kam në bark të më çosh tek shtëpia e babait tim dhe ta rris unë atë fëmijë … Më ke marrë në qafë kështu dhe unë nuk kam fëmijë për të shitur…”, shkruhet në letër.

Më shumë


spot_img

spot_img