Tirana
few clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
56 %
4.6kmh
20 %
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Vrau gruan me thikë, dënohet me 15 vite burg shqiptari në Zvicër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Qarkut e Dietikonit në Zvicër ka dënuar me 15 vite e 7 muaj burg një shqiptar nga Maqedonia e Veriut, i cili akuzohet për vrasjen e gruas së tij.

Trupa gjykuese përveç dënimit, vendos një gjobë prej 500 frangash, si dhe dëbim nga vendi.

Kryetari i trupit gjykues, Benedikt Hoffmann, duke shpallur vendimin të premten, e cilësoi krimin e  kryer nga shqiptari, si një “brutalitet të paimagjinueshëm”.

Më 26 gusht të vitit 2019 shqiptari kishte vrarë në Dietikon bashkëshorten, e cila ishte ndarë nga ai, duke e goditur pesë herë me thikë dhe duke e lënë të vdekur në vend.

Më shumë


spot_img

spot_img