Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Vrau gjyqtaren Flides Hafizi, shtyhet seanca për Fadil Kasemin, zbulohet shkaku

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është shtyrë seanca gjyqësore për Fadil Kasemin, i cili ekzekutoi ish-gruan, gjyqtaren Fildes Hafizi. Mësohet se shkak i shtyrjes së seancës është bërë mungesa e avokatëve.

Ndërsa seanca e radhës do të jetë më 16 shkurt.

Kasemi, akuzohet për vrasjen e ish-bashkëshortes së tij, gjyqtaren Fildes Hafizi me armë zjarri pistoletë. Ngjarja ndodhi në zonën e Xhamllikut në Tiranë në shtator të vitit të kaluar. Kasemi do të gjykohet tashmë për tre vepra të ndryshme penale, për “Vrasje me paramendim”, “armëzbajtje pa leje” dhe “rrëmbim personi”.  Krimet e Rënda kanë kërkuar burg përjetë për të.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img