Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Vrau efektivin e RENEA në Lazarat, ja çfarë iu gjet në qeli Albion Alikos

spot_img

Lajme të ngjashëm

db6a0090cce68297017747f66d67de1b

Albion Alikos, i dënuar me burgim të përjetshëm për varsjen e efektivit të RENEAS Ibrahim Basha në Lazarat, i është gjetur një celular në qelinë e burgut ku vuan dënimin.

Mësohet se nga kontrolli që është bërë në qelinë e Alikos, në Burgun e Peqinit, atij i është gjetur një celular që e përdorte për të komunikuar me jashtë. Kontrolli në këtë burg vjën një ditë pas shkarkimit nga detyra të drejtorit Bukurosh Malluta.

Malluta u shkarkua me vendim të ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj, për shkak të keqmenaxhimit të Burgun të Peqinit.

Ndërkohë, në burgun e Peqinit ashti si në disa burgje të tjera si ai i Reçit dhe 313-ta në Tiranë, shumë të dënuar janë në grevë urie dhe refuzojnë të marrin ushqim. Disa prej tyre kërkojnë përmirësim të kushteve, ndërsa të tjerë duan të takojnë familjarët për shkak se prej rënies së pandemisë së Covid-19 takimet dhe vizitat janë ndaluar.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img