Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Vrau dy turistët çekë, Sokol Mjacaj kërkon anulimin e vendimit “burg i përjetshëm”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sokol Mjacaj ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë ku kërkon anulimin e vendimit të Gjykatës së Apelit, e cila la në fuqi dënimin e dhënë më parë nga Gjykata e Shkallës së Parë për dënimin e tij me burgim të përjetshëm.

20 vjeçari u shpall fjator për vrasjen e dy turistë ceekë Michael Svatos, 27 vjeç dhe Anna Kosinova, 36 vjeçe, më 4 korrik të vitit të kaluar në afërsi të fshatit Prekal të Shkodrës.

Avokatja e Mjacajt ka deklaruar se procesi është paragjykuar që në nisje të tij dhe se ajo do e ndjekë çështjen deri në Strasburg.

Më shumë


spot_img

spot_img