Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Vrau dhe murosi shqiptarin Astrit Lamaj, jepet vendimi për italianen; policia zbardh motivet e krimit makabër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë u zbulua në janar të vitit të kaluar, ku në një rezidencë luksoze në Senago u zbulua skeleti i murosur i një njeriu.

Për krimin e ndodhur në vitin 2013, Carmela Sciaçhitano, 65-vjeçe, ish-e dashuruara e viktimës, Astrit Lamaj, u dënua me 30 vjet burg

Shtetasi shqiptar ishte 42 vjeç kur u mbyt në një vilë në Muggiò, në zonën e Monzës dhe më pas u muros në një rezidencës luksoze në ndërtim asokohe. Trupi i pajetë u gjet gjashtë vjet më vonë, falë deklaratave të një bashkëpunëtori të drejtësisë.

Dënimi iu dha sot me gojë nga gjykatësi, shtetases italiane. Përveç saj, gjykata dënoi edhe vëllezërit Angelo dhe Carmelo Arlotta, përkatësisht me 24 dhe 14 vjet burg.

Gruaja, sipas prokurorit Rosario Ferracane, porositi vrasjen e ish-it të saj për ta “ndëshkuar” për ndërprerjen e marrëdhënies së tyre romantike dhe për shkak se dyshonte se ai e kishte vjedhur në të kaluarën, shkruan “Corriere”.

Më shumë


spot_img

spot_img