Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

Vrau dhe groposi Kejsi Hysajn pas konflikteve për paratë me fajde, gjykata dënon me 30 vite burg autorin

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Krujës ka dënuar me 30 vite burg Agron Tufën, autori kryesor i ekzekutimit dhe groposjes në një parcelë me hashash të Kejsi Hysajt.

Ngjarja e rëndë ndodhi tre vite më parë, kur Hysaj i njohur edhe me emrat Eljon dhe Sahit, u ekzekutua nga Tufa, i cili në bashkëpunim me Hysni Ramajn e groposën në një parcelë me kanabis pranë Niklës.

Ramaj u vetëdorëzua në polici dhe rrëfeu krimin e rëndë, për të cilën u dënua me 20 vite heqje lirie. Nërsa Tufa, i cili është në arrati, u dënua sot me 30 vite burg.

Dyshohet se shkak i krimit të rëndë ishte bërë prishja e pazareve të drogës, por edhe dhënia e parave me fajde.

Më shumë