Vrau dhe dogji dadon në oborrin e shtëpisë, ish e dashura e miliarderit mohon krimin makabër

Publikuar tek: bota, më 18:18 26-09-2017 Vrau dhe dogji dadon në oborrin e shtëpisë, ish e dashura e miliarderit mohon krimin makabër

Sabrina Kouider, 34 vjeç, dhe Ouissem Medouin, 40 vjeç, dyshohet se vranë Sophie Lionnet dhe dogjën trupin e saj në kopshtin e pasme të shtëpisë së tyre, në jug-perëndim të Londrës.

Policia zbuloi trupin e djegur të zonjushës Lionnet të mërkurën e kaluar pasi fqinjët vunë re tymin dhe një erë shumë të keqe  që erdhi nga kopshti i dy të dyshuarve.

Sot të akuzuarit u shfaqen nëpërmjet një  videoje nga burgu në Old Bailey ku Kouider ka nisur të qajë dhe të thërrasë në frëngjisht: 'U thoni atyre se unë nuk kam vrarë askënd, ju lutem, u thoni atyre, ju lutem, ju lutem tregoni atyre se unë nuk bëra asgjë.'

Sipas Daily Mail, 21-vjeçarja Sophie, nga Troyes, në verilindje të Francës, kishte shkuar në Britani të Madhe vitin e kaluar për të përmirësuar anglishten e saj dhe thuhet se paguhej 50 euro në muaj nga Kouider, e cila  kishte një djalë me themeluesin e Boyzon, Mark walton.

ghe45yerhy5u.jpg

Prokurori Bill Emlyn Jones tha: "Këta dy të pandehur paraqiten para gjykatës për herë të parë në lidhje me një akuzë për vrasje.

'Do të ketë një seancë të njohur si PTPH më 12 dhjetor 2017. Data e gjykimit mund të jetë 19 mars 2018.'

Fqinjët treguan për tmerrin e tyre.

Një grua, e cila nuk donte që emri i saj të bëhej i ditur, tha: "Isha duke ecur në rrugën e shtëpisë nga shkolla dhe mund të shihnim flakë nëpër shtyllat e gardhit.

Gjyqtari Nicholas Hilliard, QC, e ktheu palën e akuzuar në paraburgim deri sa të bëhet në një seancë dëgjimore mbi pranimin e fajësisë më 12 dhjetor në Bailey të Vjetër.

Medouni dhe Kouider, edhe pse akuzohen për vrasjen, nuk patën pretendime gjatë seancës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dasëm pas 35 vitesh. Çifti më në fund kurorëzon dashurinë e tyre në martesë
Trump viziton Porto Rikon e goditur nga uragani »
Article Logic
Execution time: 0.012874841690063
array(1) { ["section"]=> string(97) "vrau-dhe-dogji-dadon-ne-oborrin-e-shtepise-ish-e-dashura-e-miliarderit-mohon-krimin-makaber-93759" }