Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

E vrau dhe u vuri zjarrin 53-vjeçarit, arrestohet shqiptari për vrasjen e tmerrshme në Kretë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur ditën e djeshme në Chania të Kretës, ku një person u vra dhe u dogj brenda një banese.

Në lidhje me ngjarjen e rëndë është arrestuar një 27-vjeçar shqiptar. 27-vjeçari me origjinë shqiptare u arrestua nga policia, për vrasjen e një 53-vjeçari të pastrehë, të cilin më pas u dogj brenda një pallati të braktisur.

Kujtohet se rasti është hetuar nga efektivët e Nëndrejtorit të Sigurisë Chania dhe ndaj 27-vjeçarit është ngritur një rast për vrasje me mashtrim dhe zjarrvënie.

Gjithashtu, ai është arrestuar për shkelje të Ligjit për Armët, pasi në kontrollin e shtëpisë së tyre janë gjetur thika.

Më shumë


spot_img

spot_img