Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
66 %
1kmh
75 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Vrau dhe copëtoi studenten, merret vendimi për profesorin e historisë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d01d5d19d1b7da10645ec885ba734911

Një profesor historie është dënuar me 12 vite e gjysmë burg, pasi akuzohet se ka vrarë dhe copëtuar studenten e tij, njëherazi edhe e dashura e tij.

Oleg Sokolov, 63 vjeç, ekspert në luftërat e Napoleonike, pranoi fajësinë për vrasjen e Anastasia Yeshchenko, 24 vjeçe.

Mediat e huaja bëjnë me dije se ai u arrestua vitin e kaluar, pasi ishte në gjendje të dehur pranë një lumi dhe në çantën e tij kishte krahët e 24-vjeçares.

Aktivistët për të drejtat e grave kanë denoncuar rastin dhe indiferencën e shtetit për ngacmimet dhe dhunën në familje.

63-vjeçari ka pranuar se pasi e ka dhunuar të të dashurën dhe më pas i ka prerë trupin me hanxhar. Pjesa më e madhe e trupit të 24-vjeçares u gjet në apartamentin e 63 vjeçarit. Ai kishte planifikuar të vriste veten pas ngjarjes.

63-vjeçari prej tre vitesh jetonte me studenten dhe punonin mbi kërkimet shkencore mbi Napoleonin.

116251123_746460b0-8e81-4d0a-9b9f-084cea28b9a5-750x375.jpgprofessor2.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img