Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Vrau çiftin në Maltë, shqiptari Daniel Muka tenton arratisjen nga burgu, gardianët habiten me çfarë i gjejnë në qeli

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7ca70bb1f0dcefc0d38e888d8095fcf9

Shqiptari Daniel Muka, i cili akuzohet për vrasjen e Christian Pandolfino dhe Igor Maciejoëski dhe aktualisht është në burg, është përpjekur të arratiset nga qelia.

Mediat në Maltë shkruajnë se një roje vuri re që dritaret e qelisë së Mukës nuk ishin ashtu siç duheshin. Menjëherë pas kësaj, zyrtarët e burgut kanë kryer kontrolle duke gjetur armë të ndryshme të improvizuara dhe një çengel.

I dyshuari për vrasje tani është transferuar në një dhomë të vetme në krahun e ri të Institucionit Korrektues Corradino.

Shtetasi 25-vjeçar shqiptar akuzohet për vrasjen e çiftit brenda shtëpisë së tyre në Sliema më 18 gusht. Policia gjithashtu dëshmoi se ata e gjetën Mukën teksa mbante një nga gjerdanët prej ari të cilin Pandolfino e mbante në kohën para vrasjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img