Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Vrau burrë e grua për një mur, kërkohet burg për jetë për autorin

spot_img

Lajme të ngjashëm

e8c86c18012db89f23b792e65f6792b1

Në vitin 2017, Apostol Kosta vrau në Gjirokastër çiftin Aleko dhe Afërdita Kosta për prishjen e një muri, ngjarje kjo që tre vite më parë tronditi mbarë opinionin publik.

Pasi ekzekutoi çiftin me armë, Apostol Kosta, kushëriri i Alekos, tentoi të vetëvritej.

Ndërsa ditën e sotme Prokuroria ka kërkuar burg për jetë për Apostol Kostën.

Kujtojmë se çifti që vdiq ishin mjaft të njohur në Gjirokastër, Aleko si muzikant, ndërsa Afërdita mësuese.

Më shumë

spot_img