Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vrau 8 nxënës dhe një mësues, ky është autori i masakrës në Rusi, çfarë shkruante para sulmit në rrjetet sociale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbuluar nga sulmi me armë në shkollë në qytetin Kazan në lindje të Rusisë.

Ka shkuar në 8 numri i viktimave, përkatësisht të moshës 13 dhe 14 vjeç.

Autoritetet arrestuan një 19 vjeçar si autor i dyshuar i masakrës në Rusi, i identifikuar si Ilnaz Galyaviev, i cili mendohet të ketë studiuar në këtë shkollë në të kaluarën.

Mediet e huaja raportojnë se Galyaviev e kishte paralajmëruar sulmi përmes një postimi në rrjetet sociale, ku krahas fotos së tij me maskë në të cilën ishte shkruar fjala “Zot” postoi:

“Sot unë do të vras një sasi të madhe të plehrave bio dhe do të qëlloj veten time”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img