Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Vrau 4 pacientë duke u injektuar ajër në arterie, shpallet fajtore infermierja, rrezikon burg përjetë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një infermiere në Teksas është shpallur fajtore për vrasjen e katër pacientëve, të cilët humbën jetën pasi ajo u injektoi ajër në arterie pas operacioneve në zemër.

William Davis, 37 vjeç, u dënua për vrasje të rëndë dhe tani mund të përballet me dënimin me përjetë.

Ajo vrau burrat, të moshës midis 47 dhe 74 vjeç. Ajo i vriste pacientët duke u injektuar ajër në arteriale. Pacientë të cilët sapo i ishin nënshtruar operacionit të zemër.

Mjekët u shprehën se kishin filluar të kuptonin gjithçka pasi pacientët dilnin shumë mirë nga salla e operacionit dhe më pas në mënyrë të papritur humbnin jetën.

Kanë qenë pamjet nga kamerat e sigurisë së spitalit që kanë zbuluar gjithçka.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img