Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Vrau 10 persona në supermarket në SHBA, autori një 18-vjeçar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 18-vjeçar është autori i ngjarjes së rëndë që u shënua në SHBA, ku humbën jetën 10 persona.

18-vjeçari i veshur me rroba ushtarake hyri në një supermarket dhe hapi zjarr mbi qytetarët që ndodheshin aty. Ai përdori një kamerë për të transmetuar sulmin “live” në internet.

Policia amerikane është shprehur se ngjarja po hetohet si një krim urrejtjeje me motive racore.

“Ne po hetojmë këtë incident si një krim urrejtjeje dhe një rast të ekstremizmit të dhunshëm me motive racore,” tha në një konferencë shtypi Stephen Belongia, agjenti përgjegjës i zyrës së FBI-së në Buffalo.

I dyshuari besohet se ka vozitur për disa orë për të arritur në zonën kryesisht ku jetojnë personat me ngjyrë.

“Trembëdhjetë njerëz u qëlluan në total dhe shumica e viktimave ishin me ngjyrë”, tha komisioneri i policisë së Buffalo Joseph Gramaglia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img