Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vrasje mafioze në rrugë, boksieri i njohur qëllohet për vdekje në Athinë (EMRI-FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vrasje mafioze ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Vari të Athinës. Boksieri i njohur, Tassos Berdesis është ekzekutuar këtë të hënë në Greqi nga një makinë në lëvizje. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Andrea Papandreau 22.

Tassos Berdesis ishte i njohur gjerësisht në vendin fqinj për pjesëmarjen e tij në një reality show, në të cilin kishte dalë edhe fitues. Veç kësja, boksieri ishte në një lidhje dashurie me Miss Greqinë, Dionysia Koukiou.

Informacionet e policisë greke tregojnë se boksieri ka qenë i lidhur me botën e krimit dhe kjo vrasje mund të ketë lidhje me aktivitetet e tij të mëparshme. Në 2008 ai vuante një dënim në burgun e Patras, teksa u arratis asokohe, për t’u kapur pak kohë më vonë nga forcat e rendit.

Kujtojmë që mbrëmjen e djehsm një tjetër ekzekutim ka tronditur Greqinë, ku u vra me tetë plumba shqiptari Aristides Pappas.

Screenshot 4 37

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img