Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vrasje aksidentale apo me dashje? Merr fund dilema, Klodian Rasha u vra me…(E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

52d24750f57f7f9b3f45cb9ae433a8d2

Prokuroria ka përfunduar hetimet lidhur me vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë, Nevaldo Hajdaraj.

Tashmë nuk ka më dyshime se Rasha është vrarë me dashje nga polici Hajdaraj. Në kamerat filmike duket se efektivi e ka kapur fillimisht të riun nga krahu, por ai ka arritur që të largohet.

Më pas ai e ka qëlluar me armë duke i shkaktuar vdekjen. Sipas informacioneve për mediat, Klodian Rasha nuk ka qenë i armatosur ditën e ngjarjes dhe këtë e ka ditur edhe Nevaldo Hajdaraj, efektivi që qëlloj mbi të natën e 8 dhjetorit.

Pas zbardhjes së kamerave afër vendin të ngjarjes, tashmë organi i akuzës është i bindur për këtë fakt.

Në pamje shihet qartë se Nevaldo e ka parë që Rasha nuk ka pasur armë, por sërish ka qëlluar mbi të, mëson Neësbomb.al.

Pritet që efektivit Nevaldo Hajdaraj ti komunikohet akuza e vrasjes me dashje dhe më pas dosja do ti dërgohet gjykatës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img