Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Vrasja që tronditi Tiranën, familjarët e Vladimir Kurtit largohen nga Shqipëria

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gati 1 muaj pas ngjarjes që tronditi Tiranën, ku grabitësit vranë pronarin e dyqanit Agim Buci teksa tentuan ta grabitin atë, mësohet se familja e autorit Vladimir Kurti është shpërngulur pasi nuk arritën dot të pajtohen me familjen Buci. Bëhet me dije se meshkujt e familjes Kurti janë larguar nga Shqipëria për shkak të frikës të hakmarrjes.

Autori dhe viktima e ngjarjes së ndodhur me datë 24 prill njihen si komshinjë me njëri tjetrin,

albsig

Dy autorët Vladimir Kurti dhe Ruzhdi Hoda, përkatësisht 28 dhe 25 vjeç u futën në dyqanin e Agim Bucin për të grabitur. Por teksa e përballën me kundërshtinë e Bucit ata e qëlluan atë për vdekje, ndërsa lanë të plagosur gruan e tij, Merita Buci, e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img