Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Vrasja në Sarandë, ekstradohet nga Italia 47-vjeçari Gani Hysa

Lajme të ngjashëm

Interpol Tirana ka ekstraduar sot nga Italia shtetasin Gani Hysa të akuzuar për vrasje me paramendim dhe në bashkëpunim të Edmond Theodhorit, më datë 10 korrik 2015 në Sarandë.

47 vjeçari Gani Hysa akuzohet se në bashkëpunim me personat e arrestuar Ledi (Enkelejd) Ben (Saba) Hysa, 25-vjeç, banues në Laç, Ylli Qemal Reçi, 23-vjeç, banues në Gjorm-Krujë dhe Ajman Agron Zyba, 21-vjeç, banues në Laç, kanë ndjekur me makinë, rrahur dhe më pas ekzekutuar shtetasin Edmond Theodhori. Ngjarja mendohet se ka ndodhur për motive të dobëta.


Më shumë