Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vrasja me armë zjarri e dy VËLLEZËRVE në Vlorë, identifikohet pas 23 vitesh autori i ngjarjes (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9408e4ceb5e5e3e42122e1cfc2dddd29

Është zbardhur vrasja e dy vëllezërve Hasho para 23 vitesh në qytetin e Vlorës.

Policia ka identifikuar dhe shpallur në kërkim ndërkombëtar autorin e dyshuar për ngjarjen, e cila ka ndodhur në vitin 1998 në lagjen “Pavarësia”, ku humbën jetën vëllezërit Beqir dhe Elmaz Hasho.

Në kërkim eshte Gerti Selimaj 47 vjeç, pasi Gjykata Vlorë i ka caktuar arrest në burg për vrasje me paramendim.

Njoftimi i policisë:

Vijon puna hetimore për zbardhjen e ngjarjeve kriminale të ndodhura më parë.

Zbardhet vrasja e dyfishtë e ndodhur në vitin 1998, në Vlorë.

Identifikohet dhe shpallet në kërkim ndërkombëtar autori i dyshuar i vrasjes së dyfishtë.

Seksioni i Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, pas një pune të mirëfilltë hetimore, ka bërë të mundur identifikimin e autorit të ngjarjes së ndodhur në vitin 1998, në lagjen “Pavarësia”, Vlorë, ku mbetën të vrarë me armë zjarri 2 vëllezër, shtetasit B. H. dhe E. H.

Si rezultat i hetimeve të kryera, nga Seksioni për Hetimin e Krimeve Kundër Personit në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë u bë shpallja në kërkim ndërkombëtar e autorit të dyshuar, shtetasit:

G. S., 47 vjeç, të cilit Gjykatës e Shkallës së Parë Vlorë i ka caktuar masën e sigurimit “Arrest në burg” për kryerjen e veprave penale “Vrasja me paramendim” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Vijon puna intensive për lokalizimim dhe arrestimin e këtij shtetasi.

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img