Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

VRASJA MAKABRE e Jak PRENGËS/ E futën para kamerave në kompleksin luksoz të pashqetësuar nga askush, vëllezërit HAJRI në SHQIPËRI biznesmenë të mëdhenj, në botë TRAFIKANTË DROGE

spot_img

Lajme të ngjashëm

1b96116d6b236afdbd74db1d6555c1e2

Jak Prenga i marrë peng në Kamëz mesditën e 17 Janarit, ka vdekur si pasojë e dhunës barbare të pengmarrësve.

Pengmarrësit janë vëllezërit Hajri;  Bajram Hajri, Elton Hajri, Leonard Hajri të cilët në bashkëpunim me Olsi Turjan morën peng, rrahën dhe futën në resortin luksoz ‘Golden’ Jak Prengën, 49 vjeç, i cili vdiq gjatë rrugës për në resort.

Autorët, pas vrasjes janë kujdesur ta fshehin trupin e viktimës që nuk është gjetur ende nga policia.

Resorti Golden është në pronësi të Altin Hajrit, i shpallur gjithashtu në kërkim për ngjarjen kriminale.

Kamerat e resortit Golden, pronë e vëllezërve Hajri kanë kapur momentet kur Jak Prenga është nxjerrë me forcë nga makina dhe është futur në ambientet e kompleksit.

E gjitha ka ndodhur në mes të ditës dhe autorët kanë vepruar të pashqetësuar nga askush.

Altin Hajri, krahas resortit Golden në Shijak, zotëron edhe një biznes karburantesh. Ai është pronar “Alt Oil 2008”, kompani e krijuar në vitin 2008 dhe me seli në Xhafzotaj.

Screenshot_5_copy_copy_copy.jpg

Por ndërsa në Shqipëri operonin si biznesmenë të mëdhenj, vëllezërit Hajri kishin ‘nam’ si trafikantë nga Italia në Afganistan e Britani.

Vëllezërit Hajri nuk janë shqetësuar ndonjëherë nga organet ligjzbatuese në vend dhe kanë vepruar e jetuar sikur të ishin biznesmenë të ndershëm edhe pse jeta e tyre është e mbushur me veprimtari kriminale, ‘finalizuar’ tashmë me një vrasje të ngjashme me skenaret e filmave.

LEXO EDHESKENAR FILMASH/ I vëllai nuk dorëzoi një ngarkesë KOKAINE, 4 persona marrin peng Jak Prengën dhe e vrasin në resortin ‘GOLDEN’ në SHIJAK (KUSH ËSHTË PRONARI KOKA e një klani droge) 

29-10-2015-13-20-49.jpg

Mega-operacioni ENIGMA që nxorri zbuluar 2 vëllezërit Hajri në Itali- në vitit 2015- Lexo këtu

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img