Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Vrasja makabre e çiftit në Itali, flet për herë të parë Taulant Pasho: Elona pak ditë pas ngjarjes më ktheu një shumë parash, s’raportova zhdukjen e prindërve se…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka folur për herë të parë për togat e zeza Taulant Pasho, djali i Shpëtim dhe Teuta Pasho, të cilët u gjetën disa muaj më parë të vrarë dhe eshtrat e tyre të futura në një valixhe.

Gjatë marrjes në pyetje në Como me prokuroren Ornella Galeotti, ai u pyet edhe për lidhjen që kishte me Elona Kaleshi, e cila së bashku me vëllain e saj Denis Kaleshi, akuzohen si autorët kryesorë të kësaj ngjarje të tmerrshme.

33-vjeçari u shpreh se nuk e dinte se Elona Kaleshi ishte shtatzënë, duke përjashtuar kategorisht që fëmija të ishte i tij.

Mediat italiane raportojnë se ndër të tjera Taulant Pasho është shprehur se prindërit e tij kur kishin shkuar në Itali kishin me vete një shumë të madhe parash që e kalojnë atë të 10 mijë euro. Ai ka rrëfyer se pak ditë pas zhdukjes së prindërve e dashura i ka thyer Taulantit një shumë të madhe parash që ia kishte marrë borxh.

Në lidhje me zhdukjen e prindërve ai ka tregur se nuk kishte telefonuar policinë se kishte frikë se mos e arrestonin, por kishte lënë motrat e tij që të merreshin me këtë çëshjte.

Aktualisht Taulant Pasho ndodhet në një burg në Itali, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Kujtojmë që çifti Pasho u gjetën dhjetorin e kaluar në katër valixhe të braktisura në një fushë mes burgut të Sollicciano. Çifti Teuta dhe Shpëtim Pasho u gjetën të copëtuar në Itali në 4 valixhe, pesë vite pas zhdukjes së tyre, pranë burgut në Solliciano.

Më shumë


spot_img

spot_img