Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Vrasja mafioze e Santiago Malkos, zbardhet dëshmia e babait: Lajmin e mësova nga mediat, djali im…

spot_img

Lajme të ngjashëm

3b20599e850df2f646091500449128f3

Zbardhet dëshmia e Shefqet Malkos, babait të ish-policit Santiago Malko që u ekzekutua me armë zjarri në gusht të vitit 2019 në Tiranë.

Para trupës gjykuese në procesin gjyqësor kundër në procesin gjyqësor kundër Blendi Tetës dhe 8 personave të tjerë të dyshuar si bashkëpunëtorë në ngjarje, Shefqet Malko ka thënë se nuk ka patur dijeni për konfliktet e djalit të tij.

“Pse uniformat blu nuk i kanë kapur autorët. Unë nuk kam pasur dijeni që djali im të kishte konflikte me ndonjë person. Nuk njoh asnjë nga personat e dyshuar”, ka deklaruar ai.

Tetë personat e shpallur në kërkim për vrasjen e Santiago Malkos janë: Leonard Duka, 33 vjeç; Erlis Duka, 29 vjeç; Ilir Selmani, 34 vjeç; Oltian Loga, 38 vjeç; Dritan Agaj, 38 vjeç; Fatmir Hyseni Musai, 42 vjeç Aleksdandër Maxhaku, 37 vjeç; Xhoni Nica, 24 vjeç.

Në seancë nuk ka qenë e pranishme bashkëshortja e Santiago Malkos, Dea Malko, e cila rezulton të jetë larguar jashtë shtetit.

Më shumë

spot_img