Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vrasja e tmerrshme e 20-vjeçares nga grabitësit, publikohet raporti mjeko-ligjor: I futën një copë rrobe në gojë dhe i kapën hundën me duar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë publikuar rezultatet e ekzaminimit mjeko-ligjor të trupit të Caroline, 20-vjeçares e cila  u vra para syve të bashkëshortit dhe foshnjës së saj 11 muajshe në Glyka Nera.

Sipas raportit mjekoligjor, vdekja e 20-vjeçares ka ardhur si pasojë e bllokimit të rrugëve të frymëmarrjes.

Në raport thuhet se brenda gojës së saj kishte një copë pëlure të cilën autorët e shtynin brenda, teksa në të njëjtën kohë i mbyllën gojën me duar.

Gjithashtu, grabitësi në të njëjtën kohë me gishtin e madh dhe gishtin tregues, i bllokoi hundën. Kështu, vajza nuk mund të merrte frymë, duke humbi jetën në mënyrën më të dhunshmne të mundur.

Në një deklaratë për mediat greke bashkëshorti i të ndjerës tregoi tmerrin që përjetuan. Mes dhimbjes ai rrëfeu se si ishin lutur grabitësve mos i vrisnin.

“Mos i ndodhtë kurrë asnjë njeriu. Policët e dinë mirë punën e tyre, do i kapin. Atë që kalova unë, familja ime dhe familja e gruas sime, mos e kaloftë kurrë asnjë. Ne iu përgjëruam që mos të na vrisnin, ia treguam dhe vendin e parave.”, tha ai.

Kujtojmë se ngjarja e tmerrshme ndodhi mëngjesin e ditës së djeshme  ku grabitësit hynë në shtëpinë e 20-vjeçares.  Ata arritën të 15,000 euro dhe të gjitha bizhuteritë.

 Sipas hetimeve, rezultoi se kamerat e sigurisë dhe alarmi i shtëpisë ishin të fikura nga grabitësit, në mënyrë që mos të zbuloheshin fytyrat dhe veprimet e tyre.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img