Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vrasja e Taulant Gjikajt në Vlorë, dorëzohet në Polici një nga autorët e dyshuar (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është vetëdorëzuar në policinë e Vlorës shtetasi Skerdian Gabrani, i cili është një nga të dyshuarit e vrasjes së Taulant Beqirajt, ndodhur në datë 3 Mars të këtij viti ne rrugën Trasnballkanike.

Mësohet se Gabrani ka qendruar i fshehur në qytetin e Vlorës, ndërsa avokati që e ka shoqëruar në ambientet e policisë ka folur dhe për mediat.

Ai ka thënë se Gabrani ka qenë shumë i tronditur për ngjarjen, ku ka pasur momente që në sytë e tij ka pasur lot. Lidhur me vrasjen dyshohet se janë tre bashkëpunëtorë, ndërkohë që më herët është arrestuar dhe Hans (Andi) Jonuzi.

Vlorë

Në vijim të veprimeve për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur në 03.03.2021, në lagjen “Bashkimi” Vlorë , ku u vra me armë zjarri shtetasi T. GJ., ju informojmë se:

Si rezultat i negociatave është vetëdorëzuar në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë shtetasi i shpallur në kërkim S. G., 36 vjeç, i dyshuar si bashkëpuntor i shtetasit H. J., i arrestuar më parë nga Policia, si autorë i dyshuar në këtë ngjarje.

Grupi i posaçëm hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarjeje. Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Pare Vlorë, për veprime te mëtejshme hetimore.

Lexo edhe: Del FOTOJA, kush është Tauland Gjikaj që u vra në Vlorë, djali i një ish-polici me të kaluar kriminale

Lexo edhe: Vrau me kallashnikov 31-vjeçarin në Vlorë, zbulohet kush është biznesmeni i dyshuar si autori i ngjarjes

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img