Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Vrasja e shqiptarit në Islandë, shkon në 10 numri i të arrestuarve, u vihen prangat edhe dy grave që dyshohet se kanë lidhje me ekzekutimin mafioz

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

71430e068ecdb201416567c63b50a04d

Ka shkuar në 10 numri i personave të arrestuar që dyshohen se kanë lidhje me vrasjen e shqiptarit Armando Beqiri në Islandë.

Ditën e sotme janë arrestuar edhe dy gra, të cilave në banesë u janë gjetur disa sende që mund të jenë të vlefshme për hetuesit që të zbardhin vrasjen.

Mes personave të arrestuar janë edhe shqiptarë, lituanezë, spanjollë dhe islandeze, ndërkohë që shefi i policisë në Reykjavik tha se vrasja e shqiptarit ka shkaktuar shqetësim të madh në vend.

Armando Beqiri u ekzekutua në hyrje të shtëpisë së tij mbrëmjen e së shtunës, duke lënë pas gruan shtatzënë dhe një fëmijë të mitur.

Beqiri ishte pronar i një kompanie sigurie private dhe kishte disa vite në Islandë dhe sipas mediave vendase nuk kishte konflikte.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img