Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Vrasja e RËNDË në Dibër, flet i afërmi i tyre: Nusja ka qenë me probleme mendore, zihej shpesh me vjehrrën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja kanë ndalë nga ngjarja e rëndë që ka ndodhur në Maqellarë të Dibrës.

Nusja 44-vjeçare Miranda Markja vrau me thikë vjehrrën e saj Naile Markja, 74-vjeç.

Një i afërm i tyre ka thënë për mediat se nusja kishte probleme mendore, dhe zihej shpesh me vjehrrën.

Konflikti mes tyre ka degraduar sa nusja ka marrë thikën dhe e ka goditur në fyt vjehrrën, pastaj e ka qëlluar dy herë në bark dhe një herë në kraharor.

E moshuara ka gjetur vdekjen e menjëhershme dhe është gjetur pas 6 orësh nga djali i saj. 

“Gruaja ka qenë me probleme mendore që prej 10 vitesh, unë i kam kushërinj. Ngjarjen e ata e kanë mbajtur të fshehur. Ajo ka bërtitur vjehrra, ka qenë njeri shumë i mirë, njeri i përsosu. Nusja me djalin kanë patur katër fëmijë, burri ka qenë duke shitur, shet në rrugë, dhe e ka lajmëruar nusja burrin që kam hajde se kam vrarë nënën. Nusja dhe vjehrra kanë patur gjithë kohën konflikte me njëra-tjetrën”, thotë i afërmi.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img