Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Vrasja e Ravik Gurrës, bojkoti i avokatëve merr përmasa kombëtare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në shenjë proteste për vrasjen e Ravik Gurrës bojkoti i avokatëve ka marrë përmasa kombëtare. Kështu pas Elbasanit dhe Korçës, kanë bojkotuar punën edhe avokatët e Lezhës, Laçit, Mirditës dhe Krujës.

Mësohet se janë rreth 150 avokatë të cilët kanë bojkotuar të gjitha proceset për 3 ditë. Siç shihet nga fotot e siguruara nga Newsbomb.al i pranishëm me avokatët është edhe kreu i Dhomës se Avokatisë, Sami Dema.

Ndërkaq, mëngjesin e sotëm bojkotuan punën edhe avokatët e Lushnjes dhe Vlorës.

Ravik Gurra u vra mbrëmjen e 22 marsi në mes të qytetit të Elbasanit, dhe dyshohet se një nga pistat e vrasjes së tij ishte për shkak të detyrës. Viktima ishte avokat i çështjes Shullazi si dhe ka ndjekur cështjen e  fisit Capaj në Elbasan, grupit Hakmarrja për drejtësi etj.

2a.jpg

3.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img