Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Vrasja e Ravik Gurrës, avokatët e Lushnjes bojkotojnë punën, varin veshjet në kangjella

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në shenjë proteste për vrasjen e Ravik Gurrës kanë bojkotuar punën edhe avokatët e Vlorës dhe të Lushnjes.

Avokatët kanë nisur bojkotin 3-ditor të të gjitha proceseve gjyqësore në Shkallë të Parë dhe Apel. Ndërsa bojkoti i avokatëve të Lushnjes është shoqëruar edhe me një detaj të veçantë.  Në shenjë simbolike ata kanë varur në kangjella veshjet e tyre.

Ravik Gurra u vra mbrëmjen e 22 marsi në mes të qytetit të Elbasanit, dhe dyshohet se një nga pistat e vrasjes së tij ishte për shkak të detyrës. Viktima ishte avokat i çështjes Shullazi si dhe ka ndjekur cështjen e  fisit Capaj në Elbasan, grupit Hakmarrja për drejtësi etj.

Ndërkaq, bojkoti i punës së avokatëve ka nisur disa ditë më parë në Elbasan, u pasua nga Korça dhe pritet që t’i bashkohen edhe shumë qytete të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img