Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Vrasja e policit në Lezhë, Çuçi njofton vendimin: Saimir Hoxha do të shpallet “Dëshmor i Atdheut”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar për ngjarjen e rëndë të ndodhur gjatë ditës së sotme në Lezhë, ku efektivi i policisë Saimir Hoxha u vra nga 21- vjeçari Aldi Rama.

Në një deklaratë për mediet Çuçi tha se nën drejtimin e Prokurorisë po vijon hetimet intensive për zbardhjen dhe dokumentimin e gjithë detajeve të ngjarjes.

Ai u shpreh se kanë nisur procedurat për të shpallur “Dëshmor të Atdheut” policin Hoxha. Çuçi shtoi më tej se Policia e Shtetit nuk do të ndalet në asnjë moment për të çuar para drejtësisë këdo që tenton të verë dorë mbi punonjësit e policisë.

Komisioni qëndror i statusit Dëshmor i aAtdheut, ka nisur procedourat për shpalljen dëshmor i atdheut të Saimir Hoxhës, për ti dhënë mbështetje familjes. Inkurajoj policinë e shtetit për të vijuar me vendosmëri betejën e përditshme me krimin çfarëdo qoftë ai. Nuk do të ndalim në asnjë moment të vëmë përpara drejtësisë këdo që tenton të vërë dorë mbi policinë. Kurrsesi kjo ngjarje nuk na zmbraps nga lufta kundër krimit,” tha Çuçi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img