Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
Pre
28 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, Gjykata e Apelit lë në burg Arbër Paplekën, lirohen 10 të tjerët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Elbasanit për Arbër Paplekën, i cili akuzohet për vrasjen e Pjerin Xhuvanit.

Apeli ka dhënë masën “arrest me burg” për Paplekën, ndërsa ka liruar 10 personat e tjerë të cilët dyshohen se kanë lidhje me ngjarjen në fjalë. Për ata është dhënë masa “detyrim paraqitje” dy herë në muaj.

Kujtojmë që ngjarja e rëndë në Elbasan ka ndodhur pak ditë para zgjedhjeve të 25 prillit në lagjen “5 Maji”.  10 personat e tjerë që u lanë të lirë janë Arjan Hoxha, Pavlo Vuksani, Emiljan Prenga, Juljan Mataj, Erald Guga, Erjon Demushi, Taulant Ymeri, Roland Xhepa, Nuredin Kasma, Eldjo Beko.

Ngjarja e rëndë ndodhi pas përplasjes, sic u tha kur u kap makina e shtabit të PS-së  nga Struktura e Mbrojtjes së votës e ngritur nga PD, duke shpërndarë para në këmbim të votës. Pati dhe shkëmbim me armë ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani dhe u plagos një efektive policie Xhensila Sota, edhe tre persona të tjerë.

Më shumë

spot_img
spot_img