Hapësire reklamuese

Bota

Vrasja e mësueses në një park në Britani, shqiptari pranon fajësinë

Shkruar nga Newsbomb
Vrasja e mësueses në një park në Britani, shqiptari pranon

Koçi Selamaj, i cili akuzohet për vrasjen e mësueses së shkollës fillore Sabina Nessa në Britani, ka pranuar ditën e sotme fajësinë para gjykatës. Shqiptari ka udhëtuar nga shtëpia e tij në Eastbourne të Londrës, për në bregun jugor, me qëllim kryerjen e krimit të rëndë.

Theksojmë se mësuesja, 28-vjeçare u gjet e vdekur në Cator park, Kidbrooke, në juglindje të Londrës, më 18 shtator, një ditë pasi doli nga shtëpia e saj për të takuar një mik në një bar aty pranë.  Policia gjeti trupin e saj të mbuluar me gjethe ndërkohë sipas raportimit të medieve të huaja, viktima dhe Selmanaj nuk kishin njohje me njëri-tjetrin, ç’ka e vështirëson më shumë thellimin e hetimeve.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese