Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
0kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
10 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Vrasja e Marvi Mihalit, gjykata rrëzon kërkesën e 2 kushërinjve Bitraj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Krimeve të Rënda rrëzon kërkesën për gjykim të shkurtuar ndaj dy kushurinjve Dejvi dhe Eugen Bitraj, të akuzuar për vrasjen e Marvi Mihali në vitin 2017.

Sipas gjykatës gjykimi i shkurtuar nuk do sqaronte rrethanat dhe do e dëmtonte më shumë çështjen.  

Po ashtu gjykata ka rrëzuar edhe kërkesën për veçim të çështjes nga vëllezërit Alla.

Kujtojmë se pak kohë më parë për 3 autorët ndryshoi edhe akuza. Nga “moskallëzim krimi” Dejvi Bitraj, Kridens Alla dhe Marsel Alla u përballën me akuzën e “vrasje në bashkëpunim”.

Marvi Mihali, 23-vjeç, djalë i vetëm i familjes Mihali mbeti viktimë si pasojë e plagëve të shumta me thikë gjatë sherrit banal që ndodhi më 31. 07. 2017 pranë stadiumit “Selman Stermasi” për një karikues telefoni.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img