Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Vrasja e liderit serb, reagon Qeveria e Kosovës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria e Kosovës ka reaguar pas vrasjes së lideri serb, Oliver Ivanoviç, përpara selisë së partisë së tij në Mitrovicë.

Qeveria përmes një deklarate zyrtare ka dënuar ashpër aktin e vrasjes si dhe fton qytetarët të bashkëpunojnë me organet e rendit për zbardhjen e rastit .

Reagimi:

Qeveria e Republikës së Kosovës vlerëson se akti i vrasjes së Oliver Ivanoviqit sfidon sundimin e ligjit dhe çdo përpjekje për të vendosur rendin në gjithë territorin e Kosovës.

Dhuna është e papranueshme pa marrë parasysh nga kush vjen dhe ndaj kujt drejtohet.

Qeveria fton të gjithë qytetarët që të bashkëpunojnë me organet e rendit në zbardhjen e rastit dhe njëkohësisht nga mekanizmat e sigurisë kërkon që të kapin autorët e krimit dhe t’i sjellin ata përpara drejtësisë. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img