Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Vrasja e katërfishtë në Velipojë, reagon LSI: Kjo ngjarje tregon qartë dështimin e Rilindjes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas ngjarjes së rëndë në Velipojë, ku humbën jetën katër persona, gjatë një konflikti me armë për shezlonget  e plazhit ka reaguar edhe Lëvizja Socialiste për Integrim.

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, thotë se kjo ngjarje e ndodhur në kulmin e sezonit turistik tregon qartë dështimin e pushtetit të Rilindjes.

Sipas Braimllarit, Policia e shtetit e ka humbur funksionin e saj në ruajtjen e rendit dhe sigurisë publike.

“Ngjarja e rende e ndodhur ne Velipoje ne kulmin e sezonit turistik tregon qarte deshtimin e pushtetit te Rilindjes.

Policia e shtetit ka humbur funksionin e saj ne ruajtjen e rendit dhe sigurise publike, ne parandalimin e ngjarjeve kriminale.

Rilindja e ktheu policine e shtetit ne instuticion statistikash dhe ne strukture elektorale ne mbeshtetje te militanteve dhe grupeve kriminale te Rilindjes”, shkruan ai.

Më shumë

spot_img
spot_img