Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Vrasja e Kaçifas, politikani grek thirrje ekstremiste: Shfarrosini shqiptarët (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një politikan grek ka reaguar për ngjarjen e djeshme në Bularat ku forcat RENEA lanë të vdekur minoritarin grek Kostandinos Kacifa.

Përmes një videomesazhi, Presidenti i së Drejtës së Re, Phaselos Kranidiotis ka bërë thirrje raciste, teksa kërkon të shfarrosen shqiptarët.

“Të ngrihen të gjithë, të mos lëmë gurë pa lëvizur dhe të shfarosim të gjithë vrasësit e heroit Konstandinos Kaçifas, kjo është e vetmja mënyrë që Edi Rama të mos guxojë të ngre dorën ndaj grekëve”, shprehet politikani grek.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img