Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Vrasja e Ivanoviç, zbulohen autorët e vrasjes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tashmë Policia dhe Agjencia e Inteligjencës e Kosovës e dinë kush e vrau Oliver Ivanoviç. 

albsig

Kët lajm e bëri me dije gazeta Express, pasi nëpërmjet burimeve ka marrë vesh se këto dy institucione kanë informata të sigurta për autorin e vrasjes së politikanit serb në Mitrovicë.

“Edhe AKI, por edhe Policia e Kosovës, kanë informata për autorin dhe për motivet e vrasjes së OIiver Ivanovicit, Ndoshta edhe më tutje këto informata nuk janë ato të duhurat, sa për të kryer arrestimin, mirëpo pista ekziston. Ekziston rreziku që nëse arrestimet do të kryheshin tani, do të mund të dëmtoheshin hetimet e mëvonshme”.-shkruan Express.

Oliver Ivanoviç u vra me datë 16 të muajit të kaluar para zyrës së partisë së tij politike. Ai, dy tri ditë para se të vritej, në një intervistë kishte deklaruar se ndjehet i rrezikuar nga serbët. Raportet e Ivanoviçit me qeverinë e Serbisë, edhe me presidentin Aleksandar Vuçiq, kanë qënë të tensionuara. Këta të fundit e kanë përkrahur Listën Serbe, në kurriz të partive tjera politike serbe ne Kosovë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img