Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Vrasja e gjyqtares, reagon Gazmend Bardhi: Ka humbur sistemi i drejtësisë! Të nxirren përgjegjësit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Për vrasjen e gjyqtares 35 vjeçare Fildes Hafizi ka reaguar ministri i Drejtësisë Gazmend Bardhi, duke e konsideruar ngjarjen tragjike, humbje të sistemit të drejtësisë dhe kërkon që përgjegjësit të ndëshkohen.

Ministri Gazmend Bardhi i shpreh ngushëllimet më të përzemërta familjes së gjyqtares, në këto momente të vështira që po kalon.

Ministria e Drejtësisë shpreh tronditjen e thelleë nga lajmi i trishtë i vrasjes se Gjyqtares se gjykatës se Rrethit Gjyqësor Shkodër. Ministri i Drejtësisë z. Gazment Bardhi i shpreh ngushellimet e sinqerta familjes se gjyqtares së ndjeje, dhe kerkon me forcë dënimin maksimal ndaj autorit te kesaj ngjarje te rende kriminale.

Vrasja e një nëne nga ish-bashkëshorti i saj, ështe këmbanë alarmi për shoqerinë shqiptare. Mbrojtja e saj ka qenë detyrim për autoritetet ërgjegjese, te cilat sot duhet të nxjerrin me urgjencë përgjegjësite e tyre dhe mbajnë përgjegjësine për mosveprim. Humbja e nje gjyqtarje profesioniste, është humbje për sistemin e drejtesisë. Shprehim edhe njëehere ngushellimet tona për familjen dhe Zoti qoftë me ta ne këto momente të vështira”, thuhet në deklaratën e Ministrisë së Drejtësisë. 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img