Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Vrasja e gjyqtares në mes të Tiranës, reagon delegacioni i BE: Të tmerruar, kërkojmë përgjigje nga shteti

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vrasja e gjyqtares Fildez Hafizi ditën e sotme në zonën e Xhamllikut në Tiranë nga ish-bashkëshorti ka ngjallur reagime të forta nga institucione shtetërore, figura të shumta politike dhe aktorë të ndryshëm të shoqërisë.

Lidhur me vrasjen e gjyqtares ka reaguar edhe delegacioni i Bashkimit Europian duke thënë se janë të tmerruar dhe kërkojnë përgjigje nga institucionet përkatëse.

“Të tmerruar! Një tjetër viktimë e dhunës në familje në Shqipëi. Mbrojtja e grave nga kërcënimet është përgjegjësi e plotë e shtetit. Institucionet ëprkatëse të përgjigjen menjëherë. Gratë nuk duhet të jetojnë me frikë në dëshirën e tyre për të jetuar jetën si të duan”,  u  shpreh delegacioni i BE.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img