Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Vrasja e gjyqtares Fildeze Hafizi, zbulohet një tjetër letër tronditëse që paralajmëroi kërcënimin nga ish-bashkëshorti

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dhe një herë tjetër vërtetohet se vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi ishte paralajmëruar jo një herë por disa herë.

Ditën e sotme, është zbardhur një tjetër letër që babai të të ndjerës i ka dërguar Ministrisë së Drejtësisë për të marrë në mbrojtje të bijën, një vit më parë.

Në letrën e dërguar në vitin 2016, Benjamin Hafizi ka kërkuar që vajza e saj të merret në mbrojtje pasi jeta e saj ishte në rrezik.

Kjo nuk është letra e parë që është Fildesi dhe familjarët e saj kanë kërkuar mbrojtje institucionale. Më herët është zbardhur një tjetër letër që gjyqtarja Hafiz i ka drejtuar ambasadorit të SHBA-ve Donald Lu, të cilit i kërkontë mbrojtje nga ish-bashkëshorti i saj që gjendej në burg, pasi vazhdimisht e kërcënonte se do ta vriste.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img