Tirana
few clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
40 %
4.1kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Vrasja e gazetarit saudit, reagon ministri i Turqisë: Është vrarë brenda shtatë minutave dhe qëllimisht

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu ka deklaruar gjatë ditës së sotme se ka dëgjuar incizimet, në të cilat thuhet se dëgjohet vrasja e gazetarit saudit Jamal Khashoggi .

“Është vrarë brenda shtatë minutave . Ka qenë vrasje e qëllimshme”, tha  ministri për gazetën gjermane “Sueddeutsche Zeitung”.

 Vrasja e gazetarit saudit ka krijuar shumë debat mes disa shteteve si Turqia, Arabia Saudite dhe Shtetet e bashkuara të Amerikës.

 Për këtë  ka reaguar shteti turk duke thënë se Jamal është vrarë muajin e kaluar nga një grup prej 15 personash, të dërguar nga Riadi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img