Vrasja e gazetares me bombë në makinë, arrestohen 8 të dyshuarit e parë

Publikuar tek: bota, më 10:55 04-12-2017 Vrasja e gazetares me bombë në makinë, arrestohen 8 të dyshuarit e parë

Arrestohen 8 personat e parë si të dyshuarit lidhur me vrasjen e gazetares që udhëhoqi investigimin e skandalit të njohur si “Panama Papers” dhe lidhjet me korrupsionin në.

Daphne Caruana Galizia u vra më 16 tetor pranë shtëpisë së saj teksa po udhëtonte me makinën tip “Peugeot 106”. Një shpërthim i fuqishëm me bombë shkatërroi makinën duke i marrë jetën në vend gazetares.

Ajo ishte një blogere e njohur, dhe shkrimet investigative të saj tërhiqnin mijëra lexues e publikoheshin në disa nga mediat më të rëndësishme në Maltë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Aromë lufte”, SHBA dërgon drejt Koresë superavionë
Lamborghini braktis modelin tradicional, sjell fuoristradën “Urus” (Fotogaleri) »
Article Logic
Execution time: 0.012480974197388
array(1) { ["section"]=> string(77) "vrasja-e-gazetares-me-bombe-ne-makine-arrestohen-8-te-dyshuarit-e-pare-101898" }